tvoříme svobodný prostor

Možnost pomoci Jaroslavu Duškovi se stavbou hliněného domu

11.09.2009 07:39

 

Jaroslav Dušek v rámci experimentálního projektu staví v Jindřichovicích pod Smrkem hliněný dům dle metody SUPERADOBE pod vedením architektky Iliony Outram Khalili, která má s těmito stavbami 17ti-letou zkušenost. Jedná se o nízkorozpočtový, v zásadě hliněný, dům (respektive převládají přírodní materiály z okolí stavby). Záměrem projektu je vyzkoušet a aplikovat v Čechách možnost cenově dostupného bydlení pro jednotlivce i rodiny bez nutnosti zadlužit se až po uši. Tato alternativa se jeví jako velmi zajímavá a může do budoucna pomoci vyřešit otázku bydlení mnoha lidem. V Jindřichovicích pod Smrkem se rozhodl tohoto projektu zúčastnit a jednoduchý hliněný dům postavit I místní starosta Petr Pávek.

Vzhledem k tomu, že stavba byla započata v srpnu, podzim již přišel a zima se blíží, dovoluji si Vás tímto pozvat k pomoci jedné krásné Bytosti (nebo oběma – Jaroslavu Duškovi a Petru Pávkovi) na stavbě tohoto ekologického domu a zároveň se něco nového naučit, aby mohla být stavba dokončena včas – původně předpokládané završení Díla je koncem září.

Tato pomoc může být velmi zajímavá i pro každého z nás, neboť architektka Iliona Outram Khalili bude na stavbě domu přítomna do 17. září a je naprosto otevřená podělit se s námi o své zkušenosti v praxi a večer při svíčkách odpovídat na konkrétní technické otázky a témata spojená se stavbou SUPERADOBE. Jaroslav Dušek je na stavbě osobně aktivně přítomen skoro každý den, odpoledně jezdí účinkovat a v noci se vrací.

Pro ty z Vás, kteří rádi přidají ruku k dílu (půl dne, den, či vice dní - ať již muži nebo ženy – práce je různorodá), je tu kontakt na spoluorganizátora obou staveb:
Ondra, tel: 605302145
Oba naši přátelé budou moc rádi za jakoukoli pomoc.
Přílohou posílám několik ilustračních fotografií ADOBE staveb na jinýh místech světa.

Přeji Vám Čarokrásné bytí a mnoho zajímavých podnětů
S láskou Michal Kubasa www.cestasrdce.cz
 

Zpět

Vyhledávání

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

TOPlist